X

21آبان

اتصال صحیح سنسور فشار به سیستم ارتینگ

اتصال صحیح سنسور فشار به سیستم ارتینگ

 

استفاده از سيستم ارتینگ استاندارد و حفاظت از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی امری بسيار مهم و ضروري است. با افزايش استفاده از سيستم هاي ديجيتالي بسیار حساس، بازنگري در طراحي و نصب و نگهداري از سيستمهاي ارتینگ حفاظتی، بسیار الزامی است.
 

در هنگام نصب سنسور فشار، جهت محافظت از مدارهای الکترونیکی داخل سنسور در برابر هر گونه نویز و اختلالات الکتریکی حتما باید از کابل های شیلد دار حداقل 3 یا 4 رشته ای استفاده نمود. نوع شیلد می تواند از نوع مس یا دیگر فلزات رسانا به خصوص آلومینیوم باشد. یک سمت شیلد (سمت کانکشن الکتریکی) باید به صورت اتصال باز باشد (به هیچ قسمتی متصل نباشد) و به هیچ وجه به سنسور متصل نشود و سمت دیگر شیلد باید مستقیما به سیستم ارتینگ استاندارد یا سیستم ارتینگ مرکزی (چاه ارت) متصل گردد.
همچنین پایه ارت سنسور فشار نیز باید به صورت کاملا مستقل و جداگانه به سیستم ارتینگ استاندارد یا سیستم ارتینگ مرکزی (چاه ارت) متصل گردد.
 

اتصال باز کابل شیلد دار 4 رشته ای به سیستم ارتینگ

 

 

نکته بسیار مهم !!!
 
توجه داشته باشید به هیچ عنوان شیلد نباید به پایه ارت سنسور متصل شود. اگر اشتباها یک سر شیلد به پایه ارت سنسور متصل شود و سپس سر دیگر شیلد و پایه ارت سنسور هر دو به سیستم ارتینگ مرکزی متصل شوند باعث به وجود آمدن جریان گردابی خواهد شد و در واقع منجر به خارج شدن شیلد از مدار و از دست رفتن خاصیت آن خواهد شد.

 

در کاربرد های صنعتی الزاما باید کلیه تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی اعم  از سنسور فشار، موتور های الکتریکی، اینورتر (درایو)، PLC ، مبدل ها و منابع تغذیه و غیر به صورت مجزا به سیستم ارتینگ مرکزی متصل گردند.

 

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان پایه ارت تجهیزات مختلف را نباید با یکدیگر سری (متصل) کرد، این بدین معنی است که پایه ارت یک تجهیز نباید ابتدا به پایه ارت یک تجهیز دیگر متصل و سپس به سیستم ارتینگ مرکزی وصل شود. این کار باعث می شود که اگر یکی از تجهیزات دچار مشکل شد دیگر تجهیزات نیز تحت تاثیر قرار گرفته و دچار مشکل شوند. در واقع هر کدام از تجهیزات باید به صورت مجزا به سیستم ارتینگ مرکزی متصل شوند.

 

 
نکته بسیار مهم !!! 
 
توجه داشته باشید که پیچ و مهره ها و لولا ها و اتصالات به هیچ عنوان به خوبی وظیفه انتقال ارت را انجام نمی دهند بنابراین به طور مثال باید در تابلو های برق حتی برای پایه و درِ تابلو ارت مجزا در نظر گرفته شود و بهتر است سیم ارت به آن قسمت ها جوش داده شود. براي جوش دادن قطعات مسي به يكديگر می توانید ترجیحا از جوش برنج يا نقره استفاده کنید و در صورت عدم دسترسي به اين نوع از جوش ها از جوش (Cad weld) نیز می توانید استفاده نمایید .
 
 

مقالات مرتبط:

 

 

 

گرد آورنده مطلب : مهندس محمدرضا اعتدالی

هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Related

درباره ما

شرکت هاگلر ایران از سال1389 ، در قالب زیر مجموعه شرکت بین المللی فیوچر اسکای، به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت هاگلر آلمان؛ در دفتر ایران فعالیت خود را با هدف اصلی ارایه خدمات در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار آغاز نمود.

از همان سالهای نخست، شهرت و اعتبار این گروه، علاوه بر تاکید بر کیفیت انجام امور و احترام به خواسته مشتریان ، در گرو ارایه خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات بوده و در حال حاضر از جایگاه رفیعی در این زمینه برخوردار می باشد.

بیشتر بدانیم >
عضویت درخبرنامه
Name

تماس با ما

دفتر فروش : تهران ، صادقیه ، باغ فیض، خیابان باهنر(خجسته پور) ، پلاک 110(ساختمان ونوس) ، واحد39 شماره های تماس : 44976345-021 - 02144976441

دفتر پشتیبانی : اصفهان، خ بزرگمهر، ابتدای هشت بهشت غربی، کوچه 29 ساختمان پردیس طبقه 4 واحد 10 تلفن: 03132684915

دفتر امارات : دبی ، دیره ، خیابان پور سعید ، ساختمان سیتی فارمسی واحد3 تلفن: 0097142595133