X

برچسب

سیستم های روغن کاری Lubrication Systems

 

سیستم های روغن کاری و روان کننده با استفاده از گریس یا روغن های چرب کننده اصطکاک و سایش را به حداقل می رسانند . این سیستم ها قابلیت اطمینان دستگاه، عمر مفید تمامی قطعات متحرک و یاطاقان ها را افزایش داده و خرابی و خورگی را کاهش می دهند. 
میزان دقیق روغن کاری در نقطه ی مناسب بسیار قابل اهمیت می باشد بنابراین ثبت دقیق فشار سیستم از جمله پیش نیازهای اصلی این فرآیند می باشد. همچنین برای اطمینان از روغن کاری کافی و مناسب و مسدود نبودن هیچ یک از خروجی ها، استفاده از یک سنسور اندازه گیری دبی (flow) توصیه می شود. بعلاوه نظارت بر سطح مخزن موجب روغن کاری بدون وقفه خواهد شد که این نظارت می تواند به صورت بازرسی بصری و یا به صورت اتوماتیک انجام شود. روش اتوماتیک در مواردی که مخزن خارج از دسترس قرار دارد، توسط سنسور ها و سوئیچ های اندازه گیری سطح انجام خواهد شد.
اگر سیستم های روغن کاری در معرض باد و شرایط آب و هوایی قرار گیرد، دماهای پایین جوی می تواند منجر به چسبندگی بسیار زیاد و در واقع بالا رفتن ویسکوزیته روغن شود بنابراین میزان گرمای مخزن باید مانیتور و اندازه گیری شود که این کار از طریق سوئیچ ها و یا پراب های دما انجام می شود.

 

 

  • وظیفه سنسور ها در این پروسه :
  • اندازه گیری فشار و سطح
  • محل نصب سنسور :
  • روی خط فشار روغن
  • سیال:
  • روغن های روان کننده
  • نکات خاص (چالش های این پروسه) :
  • بالا رفتن ویسکوزیته روغن در دماهای پایین

 

 

 

شرح دستگاه روغن کاری

 

 

    کانکشن سیستم روغن کاری – فشار  1
(Flow)نظارت بر تغذیه روغن به نقاط مورد نظر– جریان  2
(Level)سطح مخزن – سطح  3
دمای روغن کاری – دما  4

 

 

 

 

 

 

کاربرد سیستم روغن کاری در صنعت

 

 

 

لینک های مرتبط:

سنسور های فشار کنترل سطح مخازن

کمپرسورهای اسکرو روغنی و بدون روغن

 

 

گرد آورنده مطلب : مهندس محمدرضا اعتدالی

 

 

هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است

Related

درباره ما

شرکت هاگلر ایران از سال1389 ، در قالب زیر مجموعه شرکت بین المللی فیوچر اسکای، به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت هاگلر آلمان؛ در دفتر ایران فعالیت خود را با هدف اصلی ارایه خدمات در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار آغاز نمود.

از همان سالهای نخست، شهرت و اعتبار این گروه، علاوه بر تاکید بر کیفیت انجام امور و احترام به خواسته مشتریان ، در گرو ارایه خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات بوده و در حال حاضر از جایگاه رفیعی در این زمینه برخوردار می باشد.

بیشتر بدانیم >
عضویت درخبرنامه
Name

تماس با ما

دفتر فروش : تهران ، صادقیه ، باغ فیض، خیابان باهنر(خجسته پور) ، پلاک 110(ساختمان ونوس) ، واحد39 شماره های تماس : 44976345-021 - 02144976441

دفتر پشتیبانی : اصفهان، خ بزرگمهر، ابتدای هشت بهشت غربی، کوچه 29 ساختمان پردیس طبقه 4 واحد 10 تلفن: 03132684915

دفتر امارات : دبی ، دیره ، خیابان پور سعید ، ساختمان سیتی فارمسی واحد3 تلفن: 0097142595133