X

22خرداد

سیستم هوای فشرده Compressed-air system

نظارت بر فشار و دما در کمپرسور
Temperature and pressure monitoring in the compressor

 

کمپرسورها هوای مورد نیاز برای سیستم هوای فشرده وسایل نقلیه ریلی را تامین می کنند. صرف نظر از اینکه کدام یک از کمپرسورهای اسکرو  و پیستونی به عنوان کمپرسور اصلی یا کمکی استفاده می شوند، فشار و دما داخل کمپرسور باید به طور دقیق و مداوم نظارت و اندازه گیری شود.

 

سیستم هوای فشرده

 

همچنین فشار هوا در مخازن و خطوط اصلی و در مخازن ذخیره سازی نیز باید با استفاده از تجهیزات اندازه گیری فشار نظارت و کنترل شود. اگر فشار پایین تر از یک مقدار معینی باشد کمپرسور روشن می شود و هنگامی که فشار به میزان مشخص رسید مجدد کمپرسور خاموش می شود. بنابراین همیشه فشار داخل مخازن ثابت نگه داشته می شود.
علاوه بر سیستم ترمز پنوماتیکی و سیستم سرویس بهداشتی، قسمت های اصلی دیگری در وسایل ریلی وجود دارند که توسط هوای فشرده کنترل می شوند. همانند درهای ورودی و درهای میانه، سوسپانسیون پنوماتیک (Penumatic Suspension) ، سیستم روغنکاری چرخ ها و سندر (Sander).
 

 

سیستم هوای فشرده

 

نظارت بر فشار در مدار ترمز
Pressure monitoring in the brake circuit

 

در وسایل نقلیه ریلی، ‌ترمزهای چرخ پنوماتیکی به شکل های ترمز دیسکی یا بلوکی می باشند. مورد مشترکی که انواع این طراحی ها با هم دارند این است که هنگامی که سیستم ترمز به کار می افتد، هوای فشرده به داخل سیلندر ترمز جریان می یابد و به وسیله یک رابط بر پیستون فشار وارد می کند تا بلوک های ترمز را بر روی چرخ ها یا کفش های ترمزی را بر روی دیسک های ترمز فشار دهد.
 

 

نظارت بر فشار در مدار ترمز

 

به منظور نظارت بر فشار در سیستم ترمز وسایل ریلی، از سنسورهای فشار که به طور اختصاصی برای محیط های خشن و متناسب با صنایع ریلی طراحی شده اند استفاده می شود.

 

نظارت بر فشار در مدار ترمز

 

لینک های مرتبط:

کمپرسورهای اسکرو

کمپرسور هوای قابل حمل

 

گرد آورنده مطلب : مهندس محمدرضا اعتدالی

 

 

هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است

Related

درباره ما

شرکت هاگلر ایران از سال1389 ، در قالب زیر مجموعه شرکت بین المللی فیوچر اسکای، به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت هاگلر آلمان؛ در دفتر ایران فعالیت خود را با هدف اصلی ارایه خدمات در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار آغاز نمود.

از همان سالهای نخست، شهرت و اعتبار این گروه، علاوه بر تاکید بر کیفیت انجام امور و احترام به خواسته مشتریان ، در گرو ارایه خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات بوده و در حال حاضر از جایگاه رفیعی در این زمینه برخوردار می باشد.

بیشتر بدانیم >
عضویت درخبرنامه
Name

تماس با ما

دفتر فروش : تهران ، صادقیه ، باغ فیض، خیابان باهنر(خجسته پور) ، پلاک 110(ساختمان ونوس) ، واحد39 شماره های تماس : 44976345-021 - 02144976441

دفتر پشتیبانی : اصفهان، خ بزرگمهر، ابتدای هشت بهشت غربی، کوچه 29 ساختمان پردیس طبقه 4 واحد 10 تلفن: 03132684915

دفتر امارات : دبی ، دیره ، خیابان پور سعید ، ساختمان سیتی فارمسی واحد3 تلفن: 0097142595133