X

فناوری سنسور فشار

Pressure sensor technology

 

Sensor-Technology

سنسور نیمه هادی سیلیکونی، پورت اتصال صنعتی (اندازه گیری فشار پیزومقاومتی)

(Silicon semiconductor sensor, industrial connection (piezo-resistive pressure measurement
در مواد نیمه عایق، تغییر در مقاومت خاص و سپس سیگنال از تحرک متغیر الکترون ها در ساختار بلورین بدست می آید. این تحرک از بار مکانیکی متاثر است. چیپ سیلیکونی حساس و محیط پردازش توسط غشاء فولاد ضد زنگ از هم جدا شده اند(کپسوله سازی). بسته به نوع کاربرد از روغن پارافینی یا سیلیکونی برای مایع داخل سنسور فشار استفاده می شود.

Sensor-Technology

سنسور نیمه عایق سیلیکونی، فلاش روبرو (اندازه گیری فشار پیزومقاومتی)

(Silicon semiconductor sensor, front-flush (piezo-resistive pressure measurement
در مواد نیمه عایق، تغییر در مقاومتی خاص منجر به ایجاد سیگنال از تحرک متغیر الکترون ها در ساختار بلورین می شود. این تحرک متاثر از بار مکانیکی است. چیپ حساس سیلیکونی و محیط پردازش توسط یک غشاء فولاد ضد زنگ از هم جدا شده اند (کپسول سازی). بسته به نوع کاربرد، روغن پارافینی یا سیلیکونی به عنوان مایع برای داخل سنسور فشار استفاده می شود. 
سنسورها با فناوری پیزومقاومتی سیلیکونی بخاطر دقت بالای اندازه گیری و ثبات طولانی مدت نسبت به بقیه برجسته تر هستند. بخاطر محفظه کاملا جوشکاری شده بسیار مقاوم هستند و همچنین می توانند در محیط های انفجاری استفاده شوند (ATEX). 
آن ها همچنین برای محدوده های کوچک اندازه گیری مناسب هستند، بخصوص برای سطوح اندازه گیری هیدرواستاتیک از ارتفاع 0.5 میلی متر کاربرد دارند.

Ceramic-monolithic

سنسور ورقه ضخیم سرامیکی، یکپارچه (اندازه گیری فشار مقاومتی) به عناون مثال CTX/CTL

(Ceramic thick film sensor, monolith (resistive pressure measurement
بدنه اصلی از یک سرامیک یکپارچه ساخته شده است، که بر روی پشت غشاء آن مقاومت ها نشانده شده اند. بر روی این طرف، فشار هوای محیط به عنوان فشار ارجاع عمل می کند. بنابراین فقط اندازه گیری فشار نسبی به طور اصولی امکان پذیر است. سلول های اندازه گیری سرامیکی بخاطر ثبات طولانی مدت و مقاومت در برابر خوردگی نسبت به بقیه برجسته هستند. مهرموم کردن بخاطر جداسازی محیط نیاز است. در فناوری ورقه ضخیم سرامیکی چهار مقاومت به هم متصل هستند تا پل ویتستون ساخته شود. با اعمال فشار، مقاومت ها در معرض بالاترین تنش در وسط دیافراگم هستند و شدیدترین تراکم ها در قسمت کنار قرار می گیرند. در سلول های سرامیکی، غشاء اندازه گیری به طور همزمان غشاء جدا کننده از محیط هم هست. به هیچ مایع انتقال داخلی نیاز نیست.

Ceramic-Hubrid

سنسور ورقه ضخیم سرامیکی (اندازه گیری فشار مقاومتی)، مثال PBSN

(Ceramic thick-film sensor (resistive pressure measurement
ورقه اندازه گیری بین یک غشاء سرامیکی نازک دیسکی و یک بدنه اصلی سرامیک قرار دارد. فضای مورد نیاز برای خم شدن غشاء توسط فاصله اختصاصی ساخته شده ایجاد می شود. این فضای بوجود آمده می تواند توسط فشار محیط پر یا خالی شود، بنابراین باعث اندازه گیری نسبی یا مطلق می شود. سلول های اندازه گیری سرامیکی بخاطر ثبات طولانی مدت و مقاومت در برابر خوردگی نسبت به بقیه برجسته هستند. چون سرامیک نمی تواند به فرآیند اتصال جوش داده شود پس مهرموم کردن برای جداسازی محیط نیاز است. در فناوری ورقه ضخیم سرامیکی چهار مقاومت برای ایجاد پل ویتستون نیاز است. طی اعمال فشار، مقاومت ها تحت بالاترین فشار در وسط دیافراگم و بالاترین تراکم در مناطق کناری اعمال می شود. در سلول های ورقه نازک، غشاء اندازه گیری به طور همزمان غشاء جداکننده از محیط هم هست. نیازی به مایع داخلی انتقال دهنده وجود ندارد.

Metal-Thin-Film

سنسور ورقه نازک فلزی (اندازه گیری فشار مقاومتی)

(Metal thin-film sensor (resistive pressure measurement 
بدنه اصلی از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. ساختار مقاومتی توسط فوتولیتوگرافی نوری (طرح نگاری نوری) ساخته شده است: سلول های اندازه گیری ورقه نازک بخاطر مقاومت عالی در برابر اوج فشار و فشارهای ناگهانی نسبت به بقیه برجسته هستند. حتی فشارهای بسیار بالا هم قابل اندازه گیری هستند- حتی وقتی هم که در معرض شک و لرزش بالا باشند. در فناوری ورقه فلزی نازک چهار مقاومت برای ساخت پل ویتستون به هم متصل و مرتبط شده اند. در طی اعمال فشار، مقاومت ها در معرض بالاترین تنش ها در مرکز دیافراگم قرار دارند در حالیکه تراکم در منطقه کنار واقع شده است. در سلول های ورقه نازک، غشاء اندازه گیری به طور همزمان غشاء جداکننده از محیط هم هست. مایع داخلی انتقالی هم نیاز نیست. به عنوان یک قانون، فناوری ورقه نازک فقط برای اندازه گیری فشار نسبی استفاده می شود، چون ایجاد  یک واکیوم در پشت غشاء نیازمند تلاش ساختاری شدیدی است.

 

برای مشاهده فناوری انواع سنسور فشار هاگلر به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

 

https://www.baumer.com/de/en/service-support/know-how/function-principle/functionality-and-technology-of-pressure-sensors/a/know-how_function_pressure-sensors

راهنمای خرید سنسور فشار

Related

درباره ما

شرکت هاگلر ایران از سال1389 ، در قالب زیر مجموعه شرکت بین المللی فیوچر اسکای، به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت هاگلر آلمان؛ در دفتر ایران فعالیت خود را با هدف اصلی ارایه خدمات در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار آغاز نمود.

از همان سالهای نخست، شهرت و اعتبار این گروه، علاوه بر تاکید بر کیفیت انجام امور و احترام به خواسته مشتریان ، در گرو ارایه خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات بوده و در حال حاضر از جایگاه رفیعی در این زمینه برخوردار می باشد.

بیشتر بدانیم >
عضویت درخبرنامه
Name

تماس با ما

دفتر فروش : تهران ، صادقیه ، باغ فیض، خیابان باهنر(خجسته پور) ، پلاک 110(ساختمان ونوس) ، واحد39 شماره های تماس : 44976345-021 - 02144976441

دفتر پشتیبانی : اصفهان، خ بزرگمهر، ابتدای هشت بهشت غربی، کوچه 29 ساختمان پردیس طبقه 4 واحد 10 تلفن: 03132684915

دفتر امارات : دبی ، دیره ، خیابان پور سعید ، ساختمان سیتی فارمسی واحد3 تلفن: 0097142595133